Publikacja #Za Głosem Krzywińskich Młodych Obywateli

Publikacja #Za Głosem Krzywińskich Młodych Obywateli

Z końcem roku 2021, kończymy realizację ważnego dla nas projektu "Głos Krzywińskich Młodych Obywateli". A koniec projektu to czas na podsumowania. Stąd publikacja #ZaGłosemKrzywińskichMłodychObywateli.

Nie jest to jednak zwyczajne wydawnictwo - jak czytamy na samym jego początku:

"Praktycznie 70% treści stworzyli młodzi ludzie, uczestniczki i uczestnicy projektu Głos Krzywińskich Młodych Obywateli! Co więcej, 100% inspiracji do tej publikacji to ich potrzeby, pomysły, plany i…. marzenia!

Publikację rozpoczynamy Piosenką projektową tworzoną do 2 w nocy podczas jednego ze zjazdów cyklu szkoleniowego “Akademia Młodego Obywatela”. Pierwsze wykonanie miało miejsce podczas spotkania podsumowującego projekt. W publikacji po raz pierwszy pojawia się cały tekst.

Chcemy przybliżyć Wam nasz sposób na Tworzenie polityki młodzieżowej. Czasami kompletnie nie wiemy od czego zacząć, prawda? Zapoznajcie się z 6 krokami, które sprawdziły się w naszym projekcie w Gminie Krzywiń.

Przedstawiamy również Wyniki diagnozy potrzeb młodzieży - pierwszej, tak szczegółowej, w historii naszego regionu. Przeprowadziliśmy ją z uczestnikami projektu i to oni wybrali najciekawsze ich zdaniem wyniki.

Chcemy pokazać Wam także Spotkania młodzieży z decydentami. Udało nam się zorganizować sześć nie tylko ciekawych, ale i bardzo różnorodnych spotkań! Zobaczcie sami!

Ważnym elementem naszej publikacji są Refleksje i wspomnienia uczestników projektu. Dzielą się z Wami tym, co dał im projekt. Uwaga - ta część jest zarówno wesoła, jak i wzruszająca!

I na koniec prezentujemy Jakie cele projektowe i pozaprojektowe osiągnęliśmy. Nie spodziewaliśmy się, aż takich rezultatów! Wydarzyło się znacznie więcej dobrego niż mogliśmy się spodziewać.

Ta publikacja kończy projekt Głos Krzywińskich Młodych Obywateli i rozpoczyna kolejny rodział rozwoju polityki młodzieżowej w Gminie Krzywiń. Już od stycznia 2022 roku startujemy z Młodzieżowymi Inicjatywami Obywatelskimi. Będzie się działo!"

Tymi słowami Monika Pawlak - koordynatorka projektu - zachęca czytelników do zapoznania się z treścią publikacji, która dostępna jest w plikach do pobrania.

Opracowanie publikacji sfinansowano w ramach programu Unii Europejskiej "Erasmus+".

Pliki do pobrania