Spotkanie klubu poświęcone początkom życia na Ziemi
12 marca 2026 r. odbyło się kolejne spotkanie rumuńskiego klubu realizowanego w ramach projektu „From Solitude to Solidarity”. Tym razem uczestnicy spotkali się w siedzibie Stowarzyszenia Frăția, organizacji pozarządowej zlokalizowanej w centrum miasta.
Tematem przewodnim spotkania były „Narodziny życia na Ziemi”. Gościem specjalnym był Ioan Nistor, który przygotował interesującą i dobrze udokumentowaną prezentację poświęconą początkom życia, warunkom panującym na wczesnej Ziemi oraz procesom ewolucyjnym, które ukształtowały różnorodność biologiczną naszej planety.
Prezentacja została poprowadzona w przystępny i angażujący sposób, wzbudzając duże zainteresowanie uczestników. Po jej zakończeniu odbyła się otwarta dyskusja, podczas której uczestnicy zadawali pytania, dzielili się swoimi refleksjami i wspólnie rozmawiali o poruszonym temacie.
Spotkanie zakończyło się czasem na rozmowy i integrację w swobodnej, przyjaznej atmosferze. W wydarzeniu wzięło udział 13 osób.
.png)