Zapraszamy na interaktywny spacer po Gozdnie i Biegoszowie!

Zapraszamy na interaktywny spacer po Gozdnie i Biegoszowie!

Prace terenowe polegające na oznakowaniu szlaku interaktywnego spaceru po wsiach Gozdno i Biegoszów dobiegły już końca!

Na trasie spaceru stanęło osiem tablic, na każdej z nich znajduje się nazwa miejsca, a także QR kod, który po zeskanowaniu odsyła do nagrania filmowego, z którego można dowiedzieć się o historii danego miejsca.

Ponadto w dwóch miejscach pamięci – jednym w Gozdnie i drugim w Biegoszowie, tablice te zawierają również bardziej szczegółowy opis.

Tablice są ponumerowane od 1 do 8, a początek szlaku spaceru rozpoczyna się od zabudowy szachulcowej przy końcu wsi Biegoszów.

Odwiedzanie miejsc po kolei nie jest jednak konieczne – trasę można przejść w wybranej przez siebie kolejności, bowiem nagrania te nie stanowią logicznej całości. Każde z nich opowiada odrębną historię danego miejsca, co w całości daje pogląd na bogactwo historyczne i kulturowe obu wsi.

Zapraszamy do wyruszenia w terenową przygodę! Koniecznie zabierzcie ze sobą naładowane telefony i upewnijcie się, że macie aplikację do skanowania QR kodów, która jest bezpłatna i dostępna na każdy model telefonu!

Interaktywny spacer po wsiach Gozdno i Biegoszów powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu Wspólnie dla dziedzictwa.