Wolontariusze dzielą się wrażeniami z udziału w projekcie

Wolontariusze dzielą się wrażeniami z udziału w projekcie

Wolontariusze zaangażowani w realizację projektu "Gozdno i Biegoszów - poznajemy dzieje, odkrywamy tajemnice" podzielili się z nami swoimi wrażeniami i odczuciami. 

Jednym z wolontariuszy był Pan Mieczysław Hajder, który napisał:

W dniu 1 lipca 2020 r. dowiedziałem się, że być może będzie realizowany projekt pod nazwą "Gozdno i Biegoszów - poznajemy dzieje, odkrywamy tajemnice".

Jeszcze nie było wiadomo czy projekt przejdzie wymaganą ocenę konkursową, a już pomyślałem, że powinienem wziąć w nim udział!

Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że początkowe rozmowy i dyskusje na temat tego, jakie działania można u nas we wsi przeprowadzić staną się faktem. Jednak bardzo szybko, bo po około 4 tygodniach, okazało się że projekt będzie realizowany.

Już na samym początku byłem mile zaskoczony faktem, że będę mógł pomóc w realizacji tego projektu. W ogóle było to dla mnie "niezrozumiałe", że nieznana dla mnie fundacja z województwa wielkopolskiego zainteresowała się najmniejszymi sołectwami w Gminie Świerzawa - Gozdnem i Biegoszowem.  Postanowiłem więc stanąć na wysokości zadania i pomóc w pozyskaniu kolejnych, nowych wolontariuszy, a także wiedzy na temat naszego mikroregionu, czy też w sprawach czysto technicznych. Uważałem, że moja pomoc w tym zakresie jest niezbędna. Motywowało mnie tym bardziej to, że sama inicjatywa napisania projektu i zdobycia środków na nasze pomysły wyszła od osób niezwiązanych z naszym regionem.

Pozostali wolontariusze zapytani o opinie stwierdzili, że praca przy tym projekcie nie stwarzała im większych trudności, wręcz przynosiła satysfakcję z tego, że mogą pomóc, ponieważ mieszkają w Biegoszowie od urodzenia i pamiętają wydarzenia historyczne. Wierzą w to, że realizacja takich projektów jest dobrym narzędziem przekazu dla młodego pokolenia, co pozostawiła po sobie historia.

Wolontariusze są bardzo chętni na kontynuację działań tego typu, poczuli się potrzebni i dumni z tego, że mogą pomóc. Chętnie posłużą pomocą i swoją wiedzą w podobnych projektach w przyszłości.

Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i wsparcie w realizacji projektu, a także za podzielenie się z nami swoimi odczuciami.

Wierzymy, że to dopiero początek naszel dalszej współpracy.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa w ramach programu Wspólnie dla dziedzictwa.