Filmowe podsumowanie „Ob(d)jazdowej kultury!”

Filmowe podsumowanie „Ob(d)jazdowej kultury!”

Wszystko co dobre kiedyś się kończy… i choć początki projektu nie były łatwe, z uwagi na wybuch pandemii COVID-19, to realizatorzy bardzo szybko zareagowali na nową dla wszystkich sytuację i przenieśli część działań do sieci.

Wraz ze stopniowym znoszeniem obostrzeń, powracaliśmy do pierwotnych założeń i pomału wychodziliśmy z kulturą do ludzi.

W sumie, na zaplanowanych 15 warsztatów, 10 z nich udało się przeprowadzić stacjonarnie. To ogromny sukces i wielka radość, że w końcu, po miesiącach spędzonych w odizolowaniu, mogliśmy się spotkać i wspólnie oddać radości tworzenia tradycyjnego rękodzieła.

Udało się także zorganizować wizytę studyjną w Muzeum Stolarstwa i Biskupizny dla dwóch grup – mieszkańców gminy Lipno i Krzywiń.

Stworzyliśmy także magazyn pn. „Kulturalnik”, w którym opisaliśmy działania krok po kroku, a także zaproponowaliśmy działania, które można przeprowadzić w gronie rodzinnym, w zaciszu domowym.

A wszystkie te działania przeplatały spotkania organizacyjne z lokalnymi animatorami społeczno-kulturowymi, od których dowiadywaliśmy się na temat możliwości przeprowadzenia działań oraz potrzeb mieszkańców w zakresie kultury.

Teraz przyszła pora na podsumowanie wszystkiego w formie filmiku, który w niespełna dwie minuty przeprowadzi widzów po każdym etapie realizacji projektu – od trudnych początków w kwietniu, do cudownego lata, spędzonego wśród ludzi!

Zapraszamy w ostatnią podróż po „Ob(d)jazdowej kulturze!”

Przy tej okazji z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w projekt – artystom prowadzącym warsztaty, animatorom społeczno-kulturalnym z gminy Lipno i Krzywiń, właścicielom Muzeum, a przede wszystkim Wam drodzy uczestnicy, za wspólnie spędzone chwile, które na długo pozostaną w naszej pamięci.