Znamy termin drugiej wycieczki!

Znamy termin drugiej wycieczki!

29 marca 2022 roku odbędzie się druga wycieczka organizowana w ramach projektu "Przystanek kultura!" sfinansowanego ze środków Fundacji PZU w ramach konkursu Fundacja PZU z kulturą.

Tym razem, uczniowie Szkoły Podstawowej w Dąbczu wybiorą się do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie pn. "Krabat. Uczeń Czarnoksiężnika".

Jak czytamy na stronie Teatru Animacji "Spektakl „Krabat” to prawdziwa gratka dla dzieci, które lubią mroczne, tajemnicze i pełne magii opowieści. Krabat to chłopiec – sierota, który w poszukiwaniu zajęcia trafia do starego młyna, zarządzanego przez ponurego, jednookiego Mistrza. Chłopiec jest przekonany, że będzie przyuczał się do zawodu młynarza, jednak Mistrz ma wobec niego zupełnie inne plany. Krabat wraz z piątką innych chłopaków staje się (nieco wbrew własnej woli) jego uczniem w szkole czarnej magii. Od tej chwili ma okazję poznać wszelkie dostępne na świecie zaklęcia i czary, uczy się przemieniać w zwierzęta, zyskuje nadludzką siłę... Brzmi fantastycznie, prawda? Jednak magia ma swoją straszliwą cenę. Już wkrótce okaże się, że Krabat musi stanąć do walki o życie. W dodatku nie tylko własne. Zapraszamy na pełne czarów i pieśni, mrożące krew w żyłach teatralne widowisko!"

 Już niebawem uczniowie wezmą udział w warsztacie przygotowującym do wyjazdu, podczas którego dowiedzą się m.in. jakie zasady obowiązują w Teatrze.